Czy każdy może zarabiać na życie z handlu na giełdzie?

Motywacją wielu ludzi do rozpoczęcia handlu na giełdzie jest zazwyczaj uzyskanie dodatkowego dochodu, który uzupełni to, co otrzymują w ramach swojej zwykłej działalności zawodowej. Ale są też tacy, którzy poprzez handel starają się zostawić swoje poprzednie życie za sobą i porzucić pracę, której nie są pasjonatami. Chcą też mieć więcej wolnego czasu, zarabiać na tyle, by móc sobie pozwolić na pożądany styl życia i osiągnąć to, co popularnie określa się mianem wolności finansowej.

Czy to naprawdę możliwe? Jest to pytanie, które zasługuje na odpowiedź „tak”, ale odpowiednio uzasadnione i wyjaśnione. Tak, możesz żyć z handlu na giełdzie i stać się profesjonalnym handlowcem na pełny etat. Są ludzie, którzy to robią. Chociaż właściwsze byłoby podejście do tej kwestii z innej perspektywy:

Proste strategie inwestycji

Czy każdy może zarabiać na życie z handlu na giełdzie?

Szczerze wierzę, że byłoby to pytanie o wiele bardziej realistyczne, a jego odpowiedź zależy od indywidualnych czynników każdego handlowcy. Życie z handlu oznacza zarobki przez cały czas, a nie tylko w określonych momentach. Tylko w ten sposób możemy regularnie uzyskiwać dochody, które pozwalają nam żyć i pokrywać wydatki każdego miesiąca. Najbardziej złożoną częścią tej działalności jest właśnie to, aby utrzymać stałą rentowność i być konsekwentnym przedsiębiorcą w średnim i długim okresie.

Kontrola ryzyka jest jeszcze ważniejsza, jeśli chcesz żyć z handlu.

Jeśli chcemy osiągnąć ten cel – utrzymać się z handlu profesjonalnie i w pełnym wymiarze godzin, musimy zapomnieć o wizerunku tego odnoszącego sukcesy handlowca z potężnymi, wysokiej klasy samochodami i mieszkającego w luksusowych domach, który generuje ogromne sumy pieniędzy przy poświęceniu kilku minut dziennie. Jeśli chcemy rozwijać rentowną działalność handlową w dłuższej perspektywie czasowej, kontrola ryzyka będzie miała fundamentalne znaczenie, a jeśli będziemy ją prawidłowo kontrolować, zyski jakie będziemy mogli uzyskać z naszej działalności będą dość skromne. Nie zapominajmy, że ryzyko i rentowność są ze sobą bezpośrednio związane i że aby uzyskać wyższe zyski, z pewnością musimy podjąć większe ryzyko.

Dlatego też osoba, która chce być profesjonalnym handlowcem i żyć z handlu, stoi przed wielkim dylematem, ponieważ aby generować wysokie dochody, musi podejmować bardzo wysokie ryzyko w stosunku do swojego całkowitego majątku. Jest to zazwyczaj wstęp do utraty pieniędzy.

One Comment on “Czy każdy może zarabiać na życie z handlu na giełdzie?”

Komentarze wyłączone.