Proste strategie inwestycji

Proste strategie są najłatwiejsze do zastosowania i zoptymalizowania.

Większość początkujących inwestorów zaczyna od przestudiowania wykresów i włączenia jak największej liczby wskaźników. Wskaźniki zazwyczaj podają informacje ze zbyt dużym opóźnieniem, aby wykryć właściwy sygnał do inwestycji. Niektóre wskaźniki mogą być użyteczne jako potwierdzenie innego wykrytego sygnału, ale wiele z nich może nie być pomocnych i ich kombinacja może dać nam fałszywe lub często sprzeczne sygnały.

Im więcej zmiennych używasz w swoim systemie transakcyjnym, tym bardziej skomplikowane staje się jego śledzenie, a zwłaszcza optymalizacja. Jeśli wypróbujesz prosty system, który nie daje dobrych rezultatów, możesz spróbować zmodyfikować pewne aspekty i zobaczyć czy się poprawi, lub możesz go porzucić i poszukać innego. Ale jeśli używasz złożonego systemu, znacznie bardziej skomplikowane jest modyfikowanie czegokolwiek lub identyfikowanie tego, co działa, a co nie.

Strefa inwestorów, biznes na ekranie twojego smartfona

Wejście na rynek tylko z silnymi sygnałami może pomóc w uniknięciu błędów.

Zazwyczaj nie jest mądrze próbować wejść w każdą inwestycję na giełdzie. Więcej ruchów nie musi oznaczać większego zysku, ale większe ryzyko i zazwyczaj większe straty. Częstym błędem początkującego inwestora jest chęć otwarcia wielu pozycji, aby nie przegapić okazji do zysku. Jeśli jesteś zdyscyplinowany i nie wchodzisz na rynek bez silnego sygnału wejściowego opartego na Twojej strategii, łatwiej jest Ci uniknąć niepotrzebnych błędów i utraty pieniędzy. Wiele razy przekonasz się, że nie pojawiają się żadne możliwości, które spełniałyby Twoje wymagania. W tym przypadku lepiej jest zamknąć platformę handlową i otworzyć ją ponownie następnego dnia. Powinieneś wiedzieć, jak czekać i nie oszukiwać samego siebie, że warunki inwestycji są spełnione, gdy sygnał dot tego nie jest naprawdę silny.