Ile czasu potrzeba na naukę inwestowania?

Gdybyśmy mieli przepytać początkujących handlowców na temat tego, jakie pytania zadają oni doświadczonym handlowcom, pytanie o to ile czasu potrzeba, aby stać się rentownym handlowcem, z pewnością byłoby jednym z najczęściej zadawanych pytań. Prawda jest taka, że bardzo trudno jest udzielić jasnej odpowiedzi na tego typu pytania, ponieważ wynik może się bardzo różnić w zależności od każdego przedsiębiorcy, jego osobowości, jego zdolności uczenia się, czasu przeznaczonego na handel.

Możemy powiedzieć, że w ciągu zaledwie kilku miesięcy spójnej i zdyscyplinowanej pracy nad strategią inwestycyjną, zaczniesz dostrzegać obiecujące rezultaty, które prawdopodobnie zostaną również przeplatane okresami strat lub niepewności, które będą testować twój opór psychologiczny jako inwestora. Aby stać się prawdziwym ekspertem w handlu, trzeba będzie wprawdzie wiele godzin praktyki i poświęcenia, ale aby dostrzec znaczący postęp, któremu towarzyszą dobre wyniki z pewną konsekwencją, nie trzeba będzie lat. Mimo tego, nie należy stawiać sobie nierealnych celów i nie wywierać na siebie presji psychologicznej, ponieważ będą to całkowicie nieproduktywne.

Kryptowaluta Etherum

Kiedy handlujemy, zawsze jesteśmy świadomi czasu, wykresów, ram czasowych wykresów. Czas jest czymś fundamentalnym i jest jednym z naszych narzędzi pracy jako handlowców, ale musimy być elastyczni co do czasu potrzebnego do osiągnięcia zysków, ponieważ nie jest to parametr, który możemy wstępnie zdefiniować lub dostosować do naszych potrzeb. Postaraj się być cierpliwy i nie narzucać sobie terminów. Krok po kroku, robiąc wszystko systematycznie, zobaczysz, że wyniki przyjdą.

Im szybciej zaczniesz handlować, tym szybciej osiągniesz swoje cele i będziesz miał coraz większe doświadczenie. Najlepszą radą jakiej możesz udzielić uczącemu się inwestorowi jest zaufanie do siebie i swoich możliwości, a ze zdrowym rozsądkiem, rozwagą i dyscypliną zaczniesz powoli wprowadzać się na rynki finansowe. Marnowanie zbyt wiele czasu na teorię lub próby zinterpretowania zbyt dużej ilości informacji, gdy nie posiadasz niezbędnej wiedzy, wprowadzą cię tylko w błąd.

Zasadniczym, a zarazem najlepszym sposobem nauki w każdej dyscyplinie jest praktyka. Na początku to normalne, że jest się trochę zagubionym i w handlu dodatkowo pojawia się strach przed stratą. Jednym z najlepszych narzędzi do rozpoczęcia handlu w internecie są konta demo oferowane przez większość brokerów online. Konta te są obciążone pewnym wirtualnym saldem, z którym można otwierać operacje w warunkach zbliżonych do rzeczywistego konta, ale bez narażania swoich pieniędzy od pierwszej chwili na ryzyko.

Jednak, aby naprawdę się nauczyć, nie należy lekceważyć tego demo, jak gdyby to była gra. Po pewnym czasie zarządzania kontem demo będziesz znacznie bardziej świadomy scenariusza, w którym się znajdujesz oraz narzędzi dostępnych dla Ciebie. Stopniowo musisz rozwijać swoją własną strategię inwestycyjną i analizować to, co działa, a co nie.

One Comment on “Ile czasu potrzeba na naukę inwestowania?”

Komentarze wyłączone.